Artykuły o św. Dominiku Savio
Nie mogę wyświetlić zawartości prawej kolumny


Stowarzyszenie Świętego Dominika Savio

Stowarzyszenie Świętego Dominika Savio powstało parę lat temu, jako zgrupowanie osób, które w szczególny sposób pokochały osobę i dzieło Dominika Savio. Ma ono proste zasady, którym może (a nawet powinien) podołać każdy chrześcijanin.

Jednym z naszych celów, jest spełnianie choćby najmniejszego dobrego uczynku każdego dnia. Bezczelnie proste prawda? Ale niezwykle skuteczne: ucząc się spełniania co najmniej jednego dobrego uczynku na dzień stajemy się lepsi. Jeśli będziemy lepsi, inni będą mogli się wzorować na nas, jeśli inni będą się wzorować na nas, to i oni staną się lepsi. Wszyscy wtedy otrzymamy kiedyś nagrodę od Pana.

Ktoś może powiedzieć, że to samo można robić bez stowarzyszeń. To prawda, ale będąc członkiem Stowarzyszenia, pełnienie dobrych uczynków staje się pewnego rodzaju zobowiązaniem (głównie przed samym sobą). Nawet, gdy któregoś dnia odejdzie ochota czynienia dobra, to zobowiązanie przypomni nam o tym. Zresztą, naszym wzorem nie na darmo jest Dominik Savio. Jeśli on dał radę sprostać wyzwaniu, to czemu my nie mamy dać rady? I nie chodzi o to, że musimy być dokładnie tacy sami jak on. Pociąga nas jego wzór świętości, do której jednak każdy stara się dążyć po swojemu.

Dlatego jeśli Dominik Savio zainspirował Cię swoim życiem, potrafisz pomóc słabszym i nie straszne jest Ci wyzwanie „jednego dobrego uczynku na dzień”, lub też czujesz potrzebę zmienienia czegoś w swoim życiu, spróbuj żyć naszymi ideałami.

Nasi członkowie opiekują się osobami starszymi, odwiedzają domy dziecka, pomagają w różnych akcjach charytatywnych. Nie biegamy z transparentami: „Jesteśmy ze Stowarzyszenia” - ale nakręca nas do działania wzór jaki dał nam Dominik - pielęgniarz chorych, przyjaciel osamotnionych, towarzysz niosący radość i uśmiech.

Jeśli zainteresowało Cię nasze Stowarzyszenie, i to czym się zajmujemy, to dokładny statut Stowarzyszenia, oraz informacje o samym Dominiku możesz znaleźć na naszej stronie: http://archidiecezja.lodz.pl/pwp/dominik/.

Serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Kwaskowski
Opiekun Stowarzyszenia Świętego Dominika Savio